Nasza Przyroda

Sieć Naturalliance jest prowadzona przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN), aby pomóc Ci dobrze żyć. Aby dobrze żyć, musisz podejmować dobre decyzje dla siebie i swojej społeczności odnośnie korzyści i zagrożeń ze strony świata przyrody. IUCN  zapewnia potencjał 1400 organizacji, w tym 90 rządów i 24 000 ekspertów, aby zapewnić najlepszą wiedzę na rzecz podejmowania decyzji dotyczących świata przyrody.

 
 
Traktujmy COVID-19 z rozwagą i przezornością
30 cze 2020
Zastanów się dokładnie nad zagrożeniami dla Ciebie i przyrody ze strony COVID-19. Korzystaj tylko z porad wiarygodnych organizacji na temat tego, jak Ty i twoja społeczność możecie rozpoznać i uniknąć tej choroby. Bierz pod uwagę także różne potrzeby mieszkańców obszarów wiejskich w innycyh miejscach. Wirus przeżywa w wilgotnym powietrzu i zaraża nas przez usta, nos i oczy. Mydło go zabija. Dlatego ważną radą jest:
 
• przestrzeganie 2 m dystansu od innych ludzi - unikanie ich wydychanego powietrza;
• przestrzeganie zasad dotyczących podróży i noszenia maski, jeśli tylko możesz;
• dezynfekowanie powierzchni, których dotykają ludzie oraz rzeczy, które kupujesz;
• częste mycie rąk mydłem przez 20 sekund, szczególnie przed dotknięciem ust, nosa, oczu lub jedzenia.
 
Środki przeciw przyszłej pandemii również muszą być opracowane mądrze, w oparciu o najlepszą naukę. Nowe przepisy powinny zapewnić unikanie szkód dla środków utrzymania na obszarach wiejskich oraz ochrony przyrody.
 

Żyjemy w świecie wysoce przekształconym ludzi, ale nie zawsze tak było. Współcześni ludzie ewoluowali przez dziesiątki tysięcy lat jako małe grupy łowców-zbieraczy. Nasi przodkowie polowali, łowili i zbierali produkty roślinne zanim nauczyli się uprawy roślin i udomawiania zwierząt. To ukształtowało nasz gatunek w sposób, który dopiero zaczynamy rozumieć.

 

Malowidła naskalne w jaskiniach pokazują, że szacunek dla innych zwierząt zawsze był ważny. Myśliwi stworzyli pierwsze rezerwaty przyrody, a wędkarze organizują się w celu renaturyzacji rzek. Nasze pierwsze organizacje ochrony zwierząt zostały założone przez ludzi, którzy żywili empatię dla towarzyszących im zwierząt.

 

Obecnie ludzie mają tendencję do dominowania nad przyrodą i często ją niszczą. Jednak wszyscy jesteśmy uzależnieni od przyrody, powietrza którym oddychamy, czystej wody i łagodnej pogody niezbędnej do uprawy roślin. Wielu z nas zachowuje zdrowie dzięki rekreacji na łonie natury. Wszyscy powinniśmy nauczyć się sposobów dobrego zarządzania przyrodą, nie tylko z powodu COVID-19 and handlu dziką przyrodą. Jeśli lubisz potrawy pochodzące z dzikiej przyrody lub po prostu uwielbiasz obserwować dziką przyrodę, ty też możesz pomóc zachować te zasoby.

 

Łowcy i obserwatorzy dzikiej przyrody nie zawsze współpracują, jednakże potrzebują współpracy. Konflikty odwracają uwagę od zagrożeń dla wszystkich, takich jak zmiany klimatu. Wykorzystanie odnawialnych zasobów w sposób zrównoważony nie różni się od używania produktów hodowlanych, ale jest lepsze dla ochrony przyrody. Polowanie, rolnictwo i inne wykorzystanie zasobów naturalnych może być rozwiązaniem dla ochrony i zagrożeń wynikających z globalnego ocieplenia. Musimy wspólnie skupić się na rozwiązaniach, opartych zarówno na technologii, która tworzy nowe źródła utrzymania, jak i na samej przyrodzie.